PLAZI

Absolutní zákaz chovat plazy v teráriích a kváriích, na malém prostoru brutálně trpí, neboť mají silně vyvinutý cit a vnímání časoprostoru, vidí až na dálku 100m a potřebují pro svoje příjemné rozpoložení minimální prostor 100x 100m. 

Na stránce se pracuje.

Musí se chovat ve velkých sklenících mezi rostlinami, tedy patří do botanických skleníků, kam se chodí ve speciálních oblecích, ve kterých návštěvníky nijak nemohou napadnout. Milují rozmanitost, rádi se setkávají mezi sebou ti plazi, kteří se vzájemně nekonzumují. 

Většina plazů nejí hlodavce, ale živí se hmyzem zejména, kterého když je dostatek, tak na hlodavce nebo na větší savce ani nesáhnou. Maso jim nesvědčí. Plazi se nesmí nechat vyrlst do větší velikosti než je 1m, musí se sakrálně odlovit tak, že se chytí za hlavu do svěrací kašky a nakrmí se marihuanovým térem a odešlou se na nebesa. 

V zajetí se chovají pouze nejedovatí hadi do 1m a jsou mazliví, když mají dostatek hmyzu a bobulovin. Jedí je i suché. Mají rádi hrozinky například, brusinky, sušené jahůdky a borůvky. Jedí i sušený hmyz. Jsou velice roztomilí, když se vydávají hledat jídlo a proto jim ho můžete dávat do skrýší. Můžete jim udělat průlezky a rlzné tunýlky i pohyblivé, rádi překonávají překážky.

V České republice chovaní hadi raději hybernují, aby nezemřeli nudou a pocitem nesvobody a omezeného pohybu. Nepohyblivost je bolí, když nespí. Bolí je páteř. Potřebují se prolézt každý den, aby byli zdraví, jinak se v nich kumulují kysliny a mojí bechtěreva. Potřebují čerstvou vodu, ideálně, když protéká a je sylšet. Zvuk vody je pro ně léčivý a mají rádi fontánky.

Hadi milují rpzné druhy kamenů rozných barev, rádi po nich lezou a prohlížejí si je. Milují zrcadlo a rádi se u něj předvádějí. Milují ptačí zpěv, ale nesmí se opakovat, tedy musíte k nim dát ptáky živé nebo mít hodně druhů písní, které hrajete v různém pořadí, aby se jim neomrzely, Jinak usnou a nevnímají. had se nerad nudí. jak je nuda, usne a nic s nim není.

had nutně potřebuje ve svém teráriu kmeny různých dřevin, miuje vůně, má vysoce vyvinutý čich. Miluje, když v jeho blízkosti rozkvetou rostliny, ale nesnáší pelargonie, jsou jedovaté. nesnáší všechny jedovaté rostliny, které nepatří do domácností lidí jako tchýniny jazyky a všechny květiny, které mají vícebarevné listy, zejména žluuté. nesnáší jedovaté orchideje.

Hadi milují rostliny, které jsou jim exotické a nejsou z jejich oblasti. V Evropě cizokrajní hadi milují růže například, ale nesnášejí narcisy a karafiáty, protože jim smrdí. Milují luční kvítí. Kopretiny, zvonky, čekanky, sedmikrásky i pampelišky. Můžete jim je vypěstovat do truhlíků a vnést do terárií, budou je chodit okukovat.

měňte jim layout terária, jinak se nudí. Když jim budete vnášet a odnášet předměty, budou mít pocit, že jsou pokaždé jinde a budou žít dlouho. hadi se dožívají věku podle toho zda se nudí a jak jsou krmeni, zda mají hmyz nebo ne.

Velcí hadi v přírodě se musí sakrálně odlovit. Jsou velice nebezpeční. Posílají se na nebesa na cannabisu na modlitbách. Lovte je s plasmovými zbraněmi, jsou velice zákeřní.

V České Republice máte pár zmijí a užovek, jinak nic. Všechno vám vymřelo na jedovaté pesticidy, herbicidy a insekticidy. Měli byste se pomodlit a zjistit, kteří hadi tady žili a uvědomit si, že máte přírodu velice nebarevnou na všech živočišných druzích a že je to znak vysoké toxicity země.

Příroda ve Středozemi bývala nádherně barevná u všech druhů. Nic vám tady pořádně neroste, máte suchou zemi a nejsou tady žádné rostliny užitné pro zvířata, kterými by se nakrmili. Zničili jste meze, remízky, mokřady, rašeliniště a zvířata se nemají kde schovat. Nemáte na co se dívat. Doma mučíte akvarijní rybičky, ptáčky v klecích, hmyz a hady a želvy a pejsky a kočičky nudou.

Katastrofa! Vzpamatujte se!

Jedovatí hadi nepatří do přírody, mají se odlovit a chovat v zajetí ve velkých skleněných teráriích ve tvaru včelí plástve, kde vidí dovnitř i ven a nemají pocit stísněného prostoru. terária musí být velká minimálně 10x 10m a musí zde mít zábavu. Jsou rádi, když jich je více druhů dohromady, mazlí se mezi sebou. mají rádi ptáky, kteří je obletují, mají rádi želvy, které nemohou sníst, když jsou větší. Musí mí dostatek hmyzu k jídlu a když mají hlad, tak rchle lezou a loví celý den. jakmile je nakrmíte myší, tak se uspokojí i na několik dnů a spí a nic do nich není. Jinak jsou aktivní. Předělejte si terária na velká prosklená uprostřed a choďte je pozorovat okolo. Pozor, lezu na stromy a musíte mít nahoře poklop, jinak by prolezli. někteří hadi se podhrabávají. terárium s mnoha hady a želvami s jezírkem uprostřed je velká zábava.

Můžete mít mezi nimi i jedovaté šípové barevné žabičky. hadi rádi pozorují akvária s barevnými rybičkami, takže pokud byste jim udělali na jedné straně velké akvárium s dostatečným prostorem a průlezkami pro maličké akvarijní rybičky, budou nadšení. Rádi pozorují život. když se trápí, jenom spí a nehýbají se.